Föreningen har, som tidigare meddelats, från och med 2023 bytt ekonomisk förvaltare till DFNAB. Vi har också bytt bank till Nordea.
Vårt nya bankgiro för avgiftsbetalningar, dvs hyra blir därmed 5942-0331 och gäller från och med betalning av januari månad. Ytterligare instruktioner om autogiro e-faktura kommer senare men tills vidare får hanteringen ske ”manuellt" via er internetbank.
Avierna kommer initialt att distribueras via mejl, om den är anmäld, annars per vanlig post. Avsändare är ekonomi@dfnab.se. Mejl är naturligtvis att föredra så om du inte anmält epostadress till styrelsen så skall du snarast göra det till, saurell@me.com
Autogiro och e-faktura kommer att införas så snart bankomläggningen är på plats.
Ytterligare information om hur man via nätet kan inhämta information från den nya förvaltarens portal kommer att förmedlas senare.
Vänliga hälsningar styrelsen.
1 526 besökare sedan 2022-08-16